Cukrzyca ciążowa a normy glukozy we krwi przy samokontroli – jak mam to interpretować?

Witam, jestem w 35 tygodniu ciąży, w 28 tyg. ciąży miałam robione badanie na stężenie glukozy we krwi przy obciążeniu 50 g glukozy, wynik był 169, robiono test ponownie przy obciążeniu 75 glukozy - na czczo 83, po 2 godzinach 162. Zostałam skierowana do dietetyka, dostałam glukometr i przedstawiono mi, że norma na czczo musi być poniżej 90 mg/dl, zaś godzinę po posiłku poniżej 120 mg/dl. Czy to są dobre normy? Wyczytałam, że norma poniżej 120 powinna być po 2 godzinach po posiłku. Oczywiście staram się trzymać tego, co mi powiedziano, ale aby nie przekraczać 120 mg/dl po godzinie od posiłku, niestety nie czuję się najedzona. Ogólnie przy pomiarze na czczo mam od 73 do 97, godzinę po normalnym śniadaniu 138, zaś po 2 godzinach 113. Jak mam to rozumieć? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Według zaleceń w samokontroli przy użyciu glukometru wartości glukozy u kobiet ciężarnych powinny być następujące :

- na czczo 60-90 mg/dl,
- 1 godzinę po posiłku poniżej 140 mg/dl,
- 2 godziny po posiłku poniżej 120 mg/dl.

Pozdrawiam!