Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Cukrzyca ciążowa i skoki poziomu cukru

Witam! Mam stwierdzoną cukrzyce ciążową. Na razie stosuję tylko dietę na której wartości cukru we krwi wahają się od 100-130mg/dL, ale mają tendencje zwyżkową. Czy mam się obawiać? Za bardzo już nie mam jak modyfikować diety. Mniej jeść też nie mogę, bo diabetolog wyliczyła mi 2900kcal. Proszę również o informację co to znaczy mieć skoki cukru. Czy jest to związane z przekroczeniem poziomu cukru czy raczej z przyrostem wartości między dwoma posiłkami. Dziękuję
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Przyczyny wzrostu zachorowań na cukrzycę

Cukrzyca wykrywana jest u coraz większej ilości osób. To już obecnie choroba cywilizacyjna. Czy wiesz, dlaczego tak się dzieje? Na ten temat wypowiada się ekspert - prof. Edward Franek.

"Skoki" cukru to potocznie używane przez pacjentów określenie na przekraczanie dopuszczalnych wartości. Nie jest to termin medyczny. Podane przez Panią wartości przekraczają dopuszczalne normy dla cukrzycy w ciąży stąd wskazana wcześniejsza kontrola diabetologiczna celem analizy przyczyn i ewentualnego dołączenia insuliny do diety.

Specjalista w dziedzinie diabetologii oraz chorób wewnętrznych.
0

wszyscy mają wahania poziomu cukry tylko o tym nie wiedzą bo ich nie mierzą! Jezeli okaze sie,ze poziomy cukry będą rosnąć, to wówczas włączy się malutką dawke insuliny. Nie można w nieskończoność ograniczać jedzenia - nie o to tu chodzi. Trzeba jeść zdrowo dla siebie i dziecka.Proszę się nie martwić na zapas. Uwazać głownie na owoce - nie za dużo. I unikać słodkich napoi.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy