Cukrzyca ciążowa i skoki poziomu cukru

Witam! Mam stwierdzoną cukrzyce ciążową. Na razie stosuję tylko dietę na której wartości cukru we krwi wahają się od 100-130mg/dL, ale mają tendencje zwyżkową. Czy mam się obawiać? Za bardzo już nie mam jak modyfikować diety. Mniej jeść też nie mogę, bo diabetolog wyliczyła mi 2900kcal. Proszę również o informację co to znaczy mieć skoki cukru. Czy jest to związane z przekroczeniem poziomu cukru czy raczej z przyrostem wartości między dwoma posiłkami. Dziękuję

"Skoki" cukru to potocznie używane przez pacjentów określenie na przekraczanie dopuszczalnych wartości. Nie jest to termin medyczny. Podane przez Panią wartości przekraczają dopuszczalne normy dla cukrzycy w ciąży stąd wskazana wcześniejsza kontrola diabetologiczna celem analizy przyczyn i ewentualnego dołączenia insuliny do diety.

wszyscy mają wahania poziomu cukry tylko o tym nie wiedzą bo ich nie mierzą! Jezeli okaze sie,ze poziomy cukry będą rosnąć, to wówczas włączy się malutką dawke insuliny. Nie można w nieskończoność ograniczać jedzenia - nie o to tu chodzi. Trzeba jeść zdrowo dla siebie i dziecka.Proszę się nie martwić na zapas. Uwazać głownie na owoce - nie za dużo. I unikać słodkich napoi.