Cukrzyca i biegunka po Metforminie

Witam, mam cukrzycę od 5 lat. Mieszkam w Kanadzie. Obecnie biorę pms-Metformin 500 mg 2 x dziennie i aoi-glyburide 5 mg 2 x dziennie. Moj cukier to (15,6 mmol) lub 280 - mg/dl od okolo 3 miesiecy. Po metforminie mam duze biegunki i cukier mi nie spada. Staram sie tez trzymac diete. Oprocz tego biore tabletki z lisci morwy, pokrzywy i inne naturalne. Czy moge zastapic metformin innym lekiem nie dajacym skutkow ubocznych w tej postaci lub pozostac tylko na apo-glyburide. Dziekuje

Jeżeli są takie cukry jak pani pisze, to ta mała dawka metforminy, którą pani przyjmuje nie ma znaczenia. Dziwi mnie ten 2gi lek, bo jest on już prawie niestosowany w świecie. Generalnie powinna być u pani włączona insulina, odstawiony gluburyd, a w miejsce zwykłej metforminy można spróbować specjalny rodzaj metforminy o przedłużonym działaniu - przyjmuje się ją raz dziennie po wieczornym posiłku i wtedy jest mniej biegunek. Można też zmienić metforminy jednej firmy na drugą - czasami tak bywa,ze po jednym chorzy czują sie gorzej, a po 2gim lepiej. Przyjmować też po posiłku. Te dodatkowe leki ziołowe przy takich cukrach nie mają znaczenia. Najlepiej zmienić lekarza, co ze zdumieniem piszę. ps można zrobić jedną rzecz - zaczą brać metforminę od 1/2 tabl wieczorem po kolacji i tak przez 5 dni, aby brzuch się przyzwyczaił, potem cała tabletka przez 5 dni i potem dwa razy po 1 tabl przyjmowanej po posiłku. pozdr.