Cukrzyca męża a ciąża

Mam pytanie: czy są jakieś konsekwencje i przeszkody w zajściu w ciążę po poronieniu (rok temu poroniłam i nie mogę zajść w ciążę) i czy cukrzyca męża też jest tego przyczyną?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Cukrzyca może u męża powodować zmniejszenie płodności, może też sprzyjać poronieniom. Jeśli starają się Państwo o dziecko już ponad rok (od poronienia) i współżyją Państwo w okresie płodnym regularnie, to na pewno warto by było wybrać się do lekarza, aby wykonać diagnostykę przyczyn dotychczasowego niepowodzenia. Możliwe, że główny problem nie leży w chorobie męża, ale np. w zaburzeniach hormonalnych u Pani? Jest to bardzo częsta przyczyna problemów z zajściem w ciążę, a także wczesnych poronień. Istnieje również wiele innych możliwych powodów, dla których poczęcie i donoszenie może być utrudnione, a które można leczyć.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!