Cukrzyca u 3-latka - co robić?

Mój 3-letni syn był hospitowany z powodu wzrostu cukru do 250 mg. W szpitalu badania cukru wyszły OK. Dziś otrzymałam poziom C peptyd, wynik 0,60 (norma 1,10). Mam pytanie: czy to cukrzyca i jakie badania powinnam jeszcze wykonać? Mam skierowanie do poradni diabetologicznej, ale brak miejsc. Sama mam cukrzycę 2mody. Obecnie poziom na czczo 99, po posiłkach150 (169 najwyższe), o 3:00 w nocy spadek do 50. Często pije, zaczął się moczyć, wcześniej tego nie było. Lekarz wcześniej mówił, że ten skok do 250 to tylko incydent. Co mam robić? Proszę o radę.

KOBIETA, 13 LAT ponad rok temu

Jak zapobiec cukrzycy typu 1?

Cukrzyca wykrywana jest u coraz większej ilości osób. To obecnie choroba cywilizacyjna. Wyróżniamy kilka typów tego schorzenia. Czy wiesz, jak radzić sobie z cukrzycą typu 1? Sprawdź to.

Szanowna Pani,

Pani dziecko powinno znaleźć się pod stałą opieką Poradni DIabetologicznej. Nie wydaje mi się, żeby w przypadku poradni tego typu i tego typu problemu nie było miejsca. Stężenie peptydu C mieści się w granicach normy, jednak ten wynik niczego nie przesądza. Moczenie nocne, wzrost glikemii do 250 mg/dl, wzmożone pragnienie są niepokojące. Proszę postarać się nawiązać kontekt z diabetologiem, może Pani diabetolog zainteresuje się Pani synem?  

Diabetolog, autor wielu prac naukowych poświęconych diabetologii i nadciśnieniu tętniczemu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty