Cukrzyca u kobiety w ciąży

jestem w cizy w 28 tygodniu i rozpoznano u mnie wczoraj cukrzyce nie wiem co mam jest szukam w internecie ale na kazdych stronach jest inaczej a wizyte u diabetologa mam dopiero 24 wrzesnia
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rozpoznanie cukrzycy ciężarnych i właściwy tok postępowania uzależniony jest od poziomu glukozy we krwi. Zwykle w początkowych okresach terapii stosuje się odpowiednią dietę i modyfikację trybu życia z naciskiem na ten pierwszy czynnik. Proszę udać się do diabetologa by uzyskac precyzyjne informacje.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Niektóre kobiety w ciąży zpadają na cukrzycę, to znaczy, że mają nieprawidłowe wartości glikemii (wpływ hormonów ciążowych). Bardzo ważna jest kontrola glikemii u takich kobiet gdyż ma to duży wpływ na zdrowie płodu i przebieg ciąży. Leczenie zwykle rozpoczyna się od zastosowania diety cukrzycowej, którą ustala indywidualnie diabetolog. Jeżeli sumienne stosowanie przez pacjentkę właściwej diety nie doprowadzi do uzyskania normoglikemii, stosuje się wtedy leczenie za pomocą insuliny.Pozdrawiam