Cukrzyca, zwapnienie trzustki, zapalenie wątroby, małopłytkowość i białkomocz u alkoholika

Ojciec jest alkoholikiem. Cukrzyca (obecnie 400), zwapnienie trzustki, zapalenie wątroby, małopłytkowość(60), białkomocz. Ma 51 lat. Przebywa na odwyku, ale szanse na przestanie picia są marne, niestety. Zapytam wprost - jak dlugo on może żyć z takimi wynikami? W szpitalch jest ignorowany i niewiele można się dowiedzieć, ponieważ jest trudnym pacjentem.. Mam wrażenie, że mimo to ma konskie zdrowie, a może to po prostu alkohol go trzyma przy życiu, bo wyniki są przerażające.

Dzień dobry,

Nikt nie jest w stanie udzielić odpowiedzi ile Pani ojciec będzie żył.
Najlepiej porozmawiać z lekarzem proowadzącym, jak dalej ojcu można pomóc po wyjściu ze szpitala; jakie są zalecenia zarówno co do leczenia uzależnienia, jak i somatycznych chorób.
Niejednokrotnie pacjenci uzależnieni potrzebują wielu prób podejmowania leczenia i każda z nich jest kolejnym krokiem do wyzdrowienia.

Zachęcam Panią do skorzystania z pomocy ośrodka terapii uzależnień. Świadczona jest tam pomoc dla rodzin osób uzależnionych. Pomogą Pani odnaleźć się w tej sytuacji, radzić sobie z uzależnionym tatą, udzielą wsparcia i psychoedukacji.