Ćwiczenia fizyczne a ból stawów

Witam mam zapytanie bo często bolą mnie stawy a od miesiąca zaczeło mnie w brzuchu tak jakby przeczpy mięśniowe i kręgłosłup odcinek lędzwiowy nieraz sie nasila nieraz wszystko jest ok aż się ciesze .Ćwiczę na siłowni 3 x w tyg plan FBW czasem biegam. Mam 90 kg 185 cm wzrostu bf 19% . Czy może to być od złej rozgrzewki lub jej braku? Czy może się coś naderwało?. Czy ćwiczenia :martwy ciąg,wyciskania hantli,sztangi z obciążeniem nie przekraczającym 50 kg w moim wieku 18 lat są może tegoskutkiem

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety bez bezpośredniego badania trudno określić przyczynę. Oczywiście rozgrzewka jest konieczna aby odpowiednio zabezpieczyć mięśnie. Warto jednak podkreślić, że naderwanie mięśnia także jest prawdopodobne.