Ćwiczenia fizyczne przy skrzywieniu kręgosłupa

Witam, mam krzywy kręgosłup a najgorzej sytuacja wygląda w odcinku szyjnym. Moja szyja jest znacznie pochylona do przodu, często w tym miejscu odczuwam mrowienie. Zrobił mi się poprostu garb szyjny. Jakimi ćwiczeniami można wyprostować ten odcinek ? czy zwykłe ćwiczenia na kręgosłup wystarczą? Jak często trzeba ćwiczyć by szubko pozbyć się problemu?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Konieczna jest konsultacja z lekarzem rehabilitantem. Muszą być dobrane odpowiednie ćwiczenia wzmacniające mięśnie przykręgosłupowe.

Witam,

Zwykłe ćwiczenia nie wystarczą ponieważ muszą one być skoncentrowane na Pani schorzeniu. W grę wchodzą ćwiczenia elongacyjne a także o odwrotnym mechanizmie do tego w wyniku którego powstało skrzywienie. Nie mniej jednak, aby dobrać odpowiednie ćwiczenia wymaga jest wizyta u fizjoterapeuty, który oceni stan Pani kręgosłupa we wszystkich odcinkach.