Ćwiczenia na mięśnie brzucha

Witam,od pewnego czasu ćwiczę mięśnie brzucha,w górnej części już widać już je,gorzej z częścią dolną,w okolicy pępka i nizej nadal jest tłuszcz który przykrywa mięśnie. Dietę już mniej więcej ustalilem,chciałbym sie jeszcze spytać jakie ćwiczenia wykonywać na właśnie te części brzucha. Dziękuję za odpowiedz

Witam,

prawdopodobnie w Pana przypadku należałoby popracować nad mięśniem poprzecznym (jest to niewielki mięsień, jednak spełniający bardzo ważną funkcję - stabilizuje kręgosłup). Można również włączyć trening proporioceptywny. Z ćwiczeniami brzucha trzeba uważać, często popełniamy błędy, przez co wzmacniamy nieodpowiednie grupy mięśniowe.
Bez oceny postawy i napięcia mięśniowego poszczególnych grup mięśniowych, zalecanie ćwiczeń może być błędem w sztuce.

Pozdrawiam