Ćwiczenia na odchudzanie ud, pośladków i łydek

Witam, chciałabym się dowiedzieć jakie ćwiczenia wykonywać i co jeść aby odchudzić górną część ud, pupę i łydki. Nie chce stosować kolejnej diety, bo właśnie jestem podczas wychodzenia z diety 1500 kcal ale chciałabym te partie ciała wyszczuplić, bo nie są jeszcze chude..

Witam serdecznie,

Nie istnieje ,,dieta na dane partie ciała'' Tanki tłuszczowej nie spalamy miejscowo. Tłuszczyk spala się równomiernie na całym ciele a nad określonymi częściami ciała może Pani popracować dzięki aktywności fizycznej. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, FitnessBlender, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe. Przy ćwiczeniach powinna być również zachowana odpowiednia dieta. Nie mówię tu o dietach niskokalorycznych a raczej zasadach zdrowego odżywiania. Posiłki powinny być spożywane regularnie (5 posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami. Nie można pomijać żadnego z posiłków, nie zamieniać kilku posiłków na jeden z wielu składników.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawione. Ostatni posiłek należy spożywać 3-4h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Dziennie dopuszcza się spożycie 2 łyżek oliwy z oliwek w potrawach. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.
Musi Pani pamiętać aby posiłek przed treningowy zjeść na ok 2h przed ćwiczeniami. Po treningu należy dostarczyć węglowodany w celu odbudowy strat glikogenu oraz białko w celu odbudowy włókien mięśniowych.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Mgr Anna S Dietetyka

Niestety nie mam dobrej wieści dla pani, ale spalanie tkanki tłuszczowej z danej partii ciała (przez nas wybranej) nie występuje. Nasz organizm sam decyduje z której części pobrać zapasy i dieta nie pomoże nam wyszczuplić tych miejsc, o których marzymy. Dodatkowe ćwiczenia również nie wpłyną na partialne spalanie tkanki tłuszczowej, jedyne co to mogą wzmocnić mięśnie w danym miejscu, uelastycznić skórę, poprawić ich wygląd.

Z doświadczenia w pracy z moimi pacjentami widzę jak różnią się organizmy w procesie odchudzania i z jak różnych miejsc organizm wykorzystuje nadmiary. Jedyną zasadą jaką udaje się potwierdzić jest taka, że tam gdzie mamy najwięcej tkanki, stamtąd ciało najpierw czerpie.

Jednak zawsze będą pewne partie ciała, których nie wyszczuplimy bez ingerencji w nasze zdrowie (czyli np. paląc tkankę mięśniową co nie jest dobre) lub bez ingerencji zewnętrznej.