Ćwiczenia na pobudzenie organizmu

Jakie ćwiczenia będą najlepsze na ogólne pobudzenie organizmu, który nie ćwiczył od lat...?

Witam!
Jeżeli Pani od lat nie ćwiczyła, najlepsze będą łagodne ćwiczenia aerobowe - rowerek, bieżnia na wolniejszych ustawieniach. W klubach są ćwiczenia typu Aero-fit, Aeoro-ABT, gdzie jest krótsza rozgrzewka, a potem wprowadzane są ćwiczenia na mięśnie brzucha, pośladki, uda. Jeśli jest Pani z Poznania lub okolic to u nas w gabinecie również prowadzimy tego typu zajęcia, mamy rowerek oraz bieżnię. Serdecznie zapraszamy:) Agnieszka Kaźmierska

W tym przypadku najlepsze będą ćwiczenia aerobowe o umiarkowanej intensywności, z niewielkim obciążeniem wykonywane z dużą ilością powtórzeń. Czyli np. szybki marsz przez godzinę , jazda na rowerze (po płaskim, lub stacjonarny z małym obciążeniem) (taki, żeby mieć przyspieszony oddech, ale nie "zaziajać się "). Basen.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Proponuję zacząć od porannej gimnastyki przy otwartym oknie, następnie stopniowo wprowadzać obciążenie dodatkowe. Wszystkie ćwiczenia należy rozpoczynać rozgrzewką.