Ćwiczenia na pozbycie się zbędnych kilogramów

Witam. Mam taki problem, chce zacząć się odchodząc ponieważ przy Moim wzroście 160 ważę 63kg źle się czuje z ta waga. Jakie dobre ćwiczenia są aby pozbyć się tych kg?

Katarzyna Ciuchta Dietetyk, Bielsk

Witam,

Jedyny sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów to zachowanie racjonalnej, dobrze zbilansowanej diety, bogatej w węglowodany złożone, biała i tłuszcze nienasycone.
Do tego ruch,najlepiej min. 3 razy w tygodniu ćwiczenia interwałowe, a nie jak wielu poleca aerobowe. Najnowsze badania pokazują, że długotrwałe ćwiczenia tlenowe co prawda pomagają pozbywać się tkanki tłuszczowej, ale zbyt szybko i nie tak skutecznie jak interwały. Będze to bieganie, jazda na rowerze, ale ze zmiennym tempem. Na temat tych wszystkich ćwiczeń znajdzie Pani dużo informacji w internecie.Proszę pamiętać, że dieta to 80% sukcesu na diecie redukcyjnej. Jeśli zacznie Pani ćwiczyć, ale nie zmieni Pani swoich przyzwyczajeń żywieniowych, utrata kilogramów będzie niewielka bądź nawet żadna.

Pozdrawiam

Witam! Dieta + aktywność fizyczna, to najlepsze połączenie w celu redukcji tanki tłuszczowej. Polecam zwiększyć aktywność fizyczną (zumba, fitness, bieganie, pływanie, jazda rowerem). Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań. Pozdrawiam, dietetyk Patrycja Sankowska