Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ćwiczenia na rozrost mięśni a redukcja tkanki tłuszczowej na podbródku

jeżeli przytyje z 53kg do 56kg ( w ciągu ok. 2 miesięcy, jedynie jedząc bez żadnych ćwiczeń), a następnie zacznę ćwiczyć na rozrost tkanki mięśniowej m.in. na udach i pośladkach, to jak duża jest szansa, że schudnę jednocześnie m,in. na twarzy ( chodzi o powstały podbródek )??? bardzo proszę o szczera odpowiedź
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Dieta 1000 kalorii

Witam,

Niestety redukcja tkanki tłuszczowej zachodzi w sposób równomierny z wszystkich partii ciała, a z tzw. punktów newralgicznych (opornych: wew. część ud, brzuch, pośladki - w zależności od budowy ciała) najwolniej i dopiero w późniejszych etapach odchudzania.
Nie da się więc zagwarantować, czy akurat tkanka tł. z podbródka zacznie schodzić jako pierwsza..raczej wątpliwe ;) Przyznam, że nie rozumiem koncepcji "tycia" najpierw,a dopiero później dokładania treningu na rozrost tkanki mięśniowej.
Skoro, jak zakładam, celem Pani jest przybranie na wadze - w zdrowy sposób, czyli że proporcjonalnie przyrost tk. mięśniowej ma przeważać nad tłuszczową, to nie widzę powodu dla którego nie miała by Pani włączyć treningu siłowego od początku diety (na przyrost masy ciała).
Wówczas nie tylko ma Pani gwarancję przybrania masy, o którą chodzi, ale równocześnie będzie zachodzić reakcja redukcji tk. tłuszczowej z miejsc, w których zalega, a więc m.in. zapewne podbródek :)

pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Rytwińska

0
Ewa Kozłowska Dietetyk, Warszawa
82 poziom zaufania

Nie można zagwarantować, że podbródek się zmniejszy. Pomocna będzie wyprostowana pozycja ciała z uniesioną głową, masaże oraz ćwiczenia np. mocno wciagamy język do tyłu gardła. Pozdrawiam

Dietetyk z ponad 20-letnim stażem. Kierownik Poradni Dietetycznej w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy