Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ćwiczenia na uzyskanie pełnego wzwodu

Jestem 29-letnim mężczyzną i mam problem z uzyskaniem pełnego wzwodu. Do takiego stanu prawdopodobnie doprowadziła długa masturbacja i stres oraz przemęczenie.Tak więc podłoże tego mojego stanu jest prawdopodobnie psychogenne, i w związku z tym mam pytanie: czy jest możliwość samemu (bez interwencji lekarza ) poradzenie sobie z takim stanem? Czy istnieją jakieś ćwiczenia bądź zajęcia pomagające w uzyskaniu pełnego wzwodu? Za wszystkie odpowiedzi dziękuję.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Kompleksy w łóżku

Lek. Marcin Buczek
55 poziom zaufania

Szanowny Panie,

dobrym czynnikiem rokowniczym jest to, że jest Pan świadomy przyczyny swoich problemów. Jednakże w związku z podłożem psychogennym, lekarz nie będzie w stanie Panu pomóc. Lekarze (w tym psychiatrzy) leczą choroby, a nie rozwiązują problemy psychologiczne.

Być może w Pana przypadku obędzie się jednak bez wizyty u seksuologa/psychologa. Ale to jednak zależy w dużej mierze od Pana. Musi Pan ograniczyć masturbację, wysypiać się, ograniczać sytuacje stresowe, dużo ćwiczyć (zwykłe ćwiczenia dla poprawienia ogólnej kondycji), rzucić palenie, ograniczyć spożywanie alkoholu. Jeżeli przestrzeganie tych wytycznych nie pomoże, wizyta u seksuologa może być konieczna.

Lekarz w Szpitalu Klinicznym im. Dzieciątka Jezus w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy