Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ćwiczenia oddechowe stosowane w nerwicy

mam takie pytanie czy cwiczenia oddechowe stosowane w nerwicy moga byc niebezpieczne dla zdrowia polegaja one na wdechu odczekaniu kilkunastu sekund i wydechu wedlug parapsychologa ojca Czeslawa klimuszki bardzo pomagaja w nerwicach ale czy czesto stosowane moga byc niebezpieczne takie jest moje pytanie z gory dziekuje za odpowiedz pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu

Czym różni się nerwica od innych zaburzeń psychicznych?

Dzień dobry,

Polecam korzystać z leczenia u profesjonalistów - lekarza psychiatry, psychoterapeuty, psychologa a nie u "parapsychologa".

0

Z mojego doświadczenia i moich pacjentów wynika, że ćwiczenia te nie są niebezpieczne. Niemniej jednak nie rozwiążą one problemu Pana lęków. Stosowane systematycznie mogą utrudnić pojawienie się u Pana reakcji stresowej na mniej intensywne bodźce. Jednak zaburzenia lękowe (nerwica) najlepiej leczyć u psychoterapeuty. Polecam terapię poznawczo-behawioralną - jest krótkoterminowa i bardzo dobrze radzi sobie z tego rodzaju zaburzeniami.

Psycholog i psychoterapeuta specjalizujący się w nurcie poznawczo-behawioralnym.
0

Dzień dobry, ćwiczenia oddechowe nie są niebezpieczne, prowadzą do rozluźnienia i zmniejszenia odczuwanego stresu, są pomocną metodą w stanach nerwicy, z kolei nie wyleczą nerwicy same w sobie. Zachęcam do skorzystania z terapii prowadzonej przez profesjonalnego psychoterapeutę. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy