Ćwiczenia rehabilitacyjne ręki po złamaniu kości promieniowej

Dzień dobry. Chciałabym dowiedzieć się, jakie ćwiczenia powinnam wykonywać, aby poprawić ruchliwość swojej ręki. 3 miesięce temu miałam złamaną kość promieniową i dosyc długo miałam rękę w gipsie. Niby miałam jakąś rehabilitację potem, ale w domu nie mam takiego sprzętu. Boję się, ze znowu coś się stanie. Nie wiem, na ile mogę obciążać te rękę. Proszę o pomoc.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Długotrwałe unieruchomienie złamanej kończyny może wpływać na przejściowe deficyty motoryczne. Warto wtedy, nawet po zakończeniu rehabilitacji kontynuować ćwiczenia w domu. Polecam artykuł z przykładowymi ćwiczeniami. (FAZA II cwiczeniowa). Jeżeli chodzi o obciążanie ręki to po upływie 3 miesięcy nie ma ograniczeń w codziennym funkcjonowaniu. Nie należy oczywiście przeceniać swoich możliwości.