Ćwiczenia zmniejszające dolegliwości zespołu napięcia przedmiesiączkowego

Witam, chciałam się dowiedzieć jakie konkretne ćwiczenia mogą wspomóc w zmniejszeniu dolegliwości zespołu napięcia przedmiesiączkowego jak i pierwszych dni miesiączki ? Przez pewien czas często jeździłam rowerem i to mi pomagało znieść znacznie lżej pierwsze dni okresu. Teraz niestety nie mam czasu na tak częste jazdy. Czy można to zamienić na jakieś konkretne ćwiczenia w domu typu siłowe, jogę, pilates albo basen 1-2 razy w tygodniu ?

Są rozne leki,ktore tu mogą pomóc,czasem jest to" metoda prób i błędów."
Z metod które Pani wymieniła być może aktywnośc fizyczna taka jak pływanie.