Cxy konieczne będzie ponowne leczenie?

Witam. Około miesiąca temu miałam leczona jedynkę. Dość długo Pani doktor czyscila ząb ponieważ był już trochę szary od starej plomby. Po leczeniu nic sie nie działo. Od wczoraj czuje okropny ból, ząb jest cały sztywny i przy dotnieciu jeszcze mocniej boli. Mam wrazenie jakby coś od środka rozrywalo. Pulsuje mocno. Czy konieczne będzie ponowne leczenie?

Kiedy ból pojawia się w takim czasie od leczenia, często wiąże się to z zapalniem miazgi zębowej. Mimo że dentystka oczyściła ząb, to być może bakterie zdążyły wcześniej wniknąć do miazgi i wywołać stan zapalny. Zwłaszcza, że jak Pani pisze, ząb nie był w dobrej kondycji i wymagał dużo pracy. Jeśli faktycznie jest to zapalenie miazgi, to ząb będzie wymagał leczenia kanałowego. Proszę zgłosić do stomatologa, który oceni Pani sytuację i zaproponuje adekwatne leczenie. Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl