Cy możliwy jest zawał u 25-latka?

Witam Pewnego dnia trafiłem do szpitala po zażyciu odmiany mefedronu. Miałem wszystkie objawy zawału, łącznie z pląsawicą, bólem za mostkiem itd. Lekarz stwierdził u mnie zaburzenia psychosomatyczne i niezidentyfikowany ból w klatce piersiowej. Dużo ćwiczę na siłowni, pije wiele kawy, ciśnienia mam obecnie 150 na 100, echo serca wykazało powiększenie prawej komory. Moje pytanie to: czy od zażycia stymulantu można mieć zawał mięśnia sercowego czy sa to bóle bardziej nerwicowe?

Lek. Paweł Szadkowski

Możliwe jest wystąpienie zawału po zażyciu stymulantów takich jak amfetamina czy wymiana przez pana odmiana mefedronu. Wszystko zależy jednak od wyjściowego stanu zdrowia. Z pana opisu wynika że istnieje przynajmniej kilka problemów zdrowotnych którymi powinien się Pan zająć sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zasięgnięcia kompleksowej porady.