Cy tatuaż wpływa negatywnie na zdrowie?

Witam, czy tatuaż zrobiony w studiu w sterylnych warunkach wpływa negatywnie na nasze zdrowie? Czy tusze mogą mieć negatywny wpływ na nasz organizm? Czy możliwe jest zachorowanie na nowotwór? Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wszystko zależy od tego w jakim miejscu ten tatuaż będzie wykonywany. Sam tatuaż nie powoduje wystąpienia nowotworu skóry, lecz może spowodować iż nowotwór zostanie później zauważony. Pozdrawiam.