Cykl bezowulacyjny i opóźnienie miesiączki

Witam! Jestem obecnie w 38 dniu cyklu i nadal nie mam miesiączki. Wcześniejszy cykl był 31-dniowy, a poprzedni 33. Nie współżyłam, jedynie pieściłam się z moim partnerem. Oboje uważaliśmy, żeby przez przypadek nie wprowadzić plemników do mojej pochwy, ale zawsze jest ten 1% niepewności. Byłam dzisiaj u ginekologa, który stwierdził, że w tym miesiącu owulacji nie miałam, a moja śluzówka jest bardzo mała, więc nawet nie mogłoby dojść do zagnieżdżenia. O śluzie powiedział, że może taki występować właśnie przez okresem. Powiedział, że ani w 1 ani 2 drugim jajniku nie widzi ciałka żółtego. Więc nie ma możliwości ciąży. Testu nie robiłam. Przepisał mi luteinę dopochwowo. Ponadto od 2 tygodni bardzo bolą mnie piersi jak przed miesiączką. Moje pytanie brzmi: czy ginekolog mógł nie zauważyć ciałka żółtego i przebytej owulacji? Czy mógł się pomylić w stwierdzeniu, że cykl był bezowulacyjny?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Myślę że Pani lekarz nie mógł mylnie zinterpretować obrazu w badaniu USG. Pomijając ciałko żółte, w badaniu USG we wczesnej ciąży stwierdza się szerokie endometrium (błonę śluzową macicy). Może Pani oczywiście, dla własnego spokoju, wykonać test ciążowy, ale w wyniku zbliżenia, które Pani opisała, nie mogło dojść do zapłodnienia. Może Pani być spokojna.

Pozdrawiam serdecznie!