Cykl miesiączkowy - ciąża

Jeszcze raz poruszę ten wątek o którym pisałam, bo kochałam się z chłopakiem 30 marca, miesiączkę miałam 13 marca i nurtuje mnie pytanie czy mogę być w ciąży. Wytrysk był we mnie, ale tylko trochę, nie było to do końca wszystko. A jeśli chodzi o te dni płodne to nie kieruje się wyliczeniem, ale obserwowałam swój śluz który był bardzo rozciągliwy, przezroczysty i czułam straszny dyskomfor,t bo było mi ciągle mokro. Cykle mam zazwyczaj 32-34 dni, także znów pytanie czy mogę być w ciąży? Jakie jest prawdopodobieństwo ?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam ponownie!

Biorąc pod uwagę informacje o długości cyklu, które Pani podała można oszacować, że dni płodne wypadały między 24 marca a 4 kwietnia, zatem do stosunku doszło podczas dni płodnych. Jeśli współżyliście bez zabezpieczenia w dni ze śluzem „płodnym”, ryzyko ciąży jest wysokie i wynosi ok. 30%.
Proszę się nie denerwować. Sugeruję dla potwierdzenia wykonać test ciążowy z moczu, choć jak wspominałam nie cechuje się ono 100% skutecznością. Najpewniejszym sposobem jest badanie gonadotropiny kosmówkowej (beta HCG) z krwi.

pozdrawiam serdecznie