Cystadenocarcinoma papillare mucinosum w wyniku badania histopatologicznego

wynik histopatologiczny: cystadenocarcinoma papillare mucinosum (G1) cumnecrosi diffusa Jaka jest interpretacja - usunięcie macicy z przydatkami w związku z guzem jajnika

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rozpoznanie czyli gruczolakorak śluzowy. Leczenie to najczęściej rzeczywiście całkowite usunięcie macicy z przydatkami oraz sieci większej. U młodych kobiet można rozważyć usunięcie jednostronnie jajnika z guzem i badanie śródoperacyjne jajnika drugiego (warunek to wysoka dojrzałość -> G1). Uzupełniająco stosuje się chemioterapię, w niższych stadiach radioterapię (mimo niskiej promienioczułości).