Cytomegalowirus a planowanie ciąży

Witam, w badaniach wyszedł mi: Cytomegalowirus (CMV) Przeciwciała w kl. IgG 173,500 AU/mL Rozumiem, że świadczy to o obecności przeciwciał. Planuję ciążę, dlatego zastanawiam się, czy w obecnej sytuacji powinnam jeszcze zbadać IgM, aby mieć pewność, że zakażenie nie jest świeże?

Szanowna Pani,
jak najbardziej należałoby wykonać badanie przeciwciał IgM. Warto ten temat omówić z ginekologiem.