Cyz ten ból po operacji przepukliny pachwinowej jest normalny?

Witam, jestem sportowcem, mam 24 lata i jestem parę dni po operacji przepukliny pachwinowej z prawej strony. Operacja przepukliny odbyła się bez wszczepiania siatki, gdyż doktor stwierdził że mam mocne powięzi i lepiej będzie jeśli moje tkanki zrosna się same. Założył 4 warstwy szwów. Odczuwam jednak ból, gdy wstaje i próbuje chodzić - bardzo niemiłe uczucie wbijania igły, klucia w miejscu operacji. Ostatnie dni leżałem w łóżku ponieważ leżąc nie odczuwam dolegliwości. Czy jest to powód do zmartwień? Jak długo ból będzie przeszkadzał zanim zacznę normalnie chodzić bez zginania się w pół? Jakieś zalecenia odnośnie mojego stanu?

witam, zabieg był niedawno więc ból może się utrzymywać, proponuję zastosować leki przeciwbólowe jak ibuprofen lub ketoprofen, zaleca się oszczędzający tryb życia przez przynajmniej 6 tygodni