Czarna kropka, kreski przed oczami - jak można je zlikwidować?

Witam! Mam 16 lat i w wieku 12 lat pojawiła mi się czarna kropka przed oczami, później zaczęły się pojawiać czarne kreski (wraz z czasem). Strasznie mnie rozpraszają i chciałbym, żeby zniknęły. Dodam, że strasznie dużo czasu poświęcałem komputerowi (brak innego zajęcia). Właśnie zacząłem uprawiać sport i strasznie mnie rozpraszają te kreski i ta kropka przed oczami. Byłem u okulisty. Nie stwierdził nic groźnego. Dał mi skierowanie na USG oka, lecz jeszcze tego nie zrobiłem. Czy można to jakoś zlikwidować? Czy tych kresek będzie coraz więcej?

Dzień dobry,

ustalenie przyczyny opisywanego objawu wymaga szczegółowej diagnostyki, celem wykluczania schorzeń - z uwzględnieniem ostrości wzroku do dali, bliży, pomiaru ciśnienia wewnątrzgałkowego, testu Amslera, ewentualnie wykonania pola widzenia, oceny ciała szklistego (USG), szczegółowej oceny dna oka ze szczególnym zwróceniem uwagi na pole tarczowo-plamkowe.

Skoro lekarz prowadzący okulista nie stwierdził nic groźnego, a zapewne wykonał szczegółowe badanie, proponuję dalsze kontrole i stosowanie sie do zaleceń oraz obserwację zmian.

Pozdrawiam serdecznie