Czarna wydzielina i ból piersi

dzien dobry bylam u lekarza poniewaz z lewej piersi wycieka mi czarny plyn i bardzo bola mnie piersi,lekarz po zbadaniu. stwierdzil ze mi nic nie jest i noe potrzebuje skierowania ma dalsze badania.czy to mozliwe ze to jest normalne zjawisko.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opisywane dolegliwości i objawy ze strony piersi mocno sugerują możliwość wystąpienia zmiany nowotworowej, w związku z tym konieczna jest jak najszybsza konsultacja z lekarzem. Nawet jeśli Pani sama nie wyczuwa zmian w obrębie piersi to nie wyklucza to ich obecności. Z uwagi na objawy wydaje się, że zmiana może być zlokalizowana w obrębie przewodów mlekowych. Najlepiej aby Pani udała się do onkologa - nie potrzeba do tego skierowania. Konieczne w tej sytuacji jest dokładne badanie palpacyjne, mammografia oraz USG piersi.