Czarny kolor krwawienia z odstawienia

Witam, w zeszlym miesiacu nie zrobilam przerwy miedzy opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych, natomiast teraz po skonczeniu drugiego opakowania dostalam krwawienie z odstawienia, ale jest ono koloru doslownie czarnego. Prosze o odpowiedz czym moze byc spowodowana zmiana koloru?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Radzę zgłosić się osobiście do lekarza. Objaw taki jak Pani podaje wymaga wyjaśnienia przyczyny i podjęcia decyzji, czy rzeczywiście może Pani kontynuować przyjmowanie tego preparatu antykoncepcyjnego. Możliwe iż jest to tylko wynik zaburzenia poziomu hormonów.