Czas ćwiczeń i dieta dla 21-latki

Dzień dobry. mam 21lat i przy wzroście 163cm ważę 83kg :( to moja zmora, ale postanowiłam wziąć się za siebie i ćwiczę przynajmniej 30minut dziennie od kilku dni (zamierzam ten czas stopniowo zwiększać), moje pytanie - ile maksymalnie mogę ćwiczyć dziennie? proszę także o rozpisanie 4-5 posiłków dziennych,tzn, jakie produkty (z piramidy żywienia lub pomocne w moim postanowieniu) w ciągu dnia powinny się znaleźć w określonej grupie czasowej? Proszę mi pomóc w mojej przemianie :)

Witam. Brawo za decyzję, naprawdę warto. Zapraszam Panią na konsultacje dietetyczną połączona z analizą składu masy ciała do gabinetu(kosztuje 50 zł), bo tych produktów jest naprawdę dużo, żeby wypisywać tu listę. Przed wizytą warto przez kilka dni prowadzić dzienniczek żywieniowy (wzór znajduje się na mojej stronie dietetykwkrakowie.pl zakładka pierwsza wizyta), wskaże Pani zmiany, które warto wprowadzić, żeby było lepiej.Pozdrawiam

Mgr Anna S Dietetyka

Witam, przede wszystkim nie należy przesadzać z ćwiczeniami. Na początek 2-3 x w tygodniu wystarczy, ćwiczenie codzienne nie jest dobre, bo po pierwsze mięśnie i stawy nie sa przygotowana na tak duże obciążenie fizyczne, a po drugie muszą mieć czas na regenerację po ćwiczeniach. Ochroni to panią przed kontuzjami. Początkowo 30 minut będzie ok, potem ten czas proszę stopniowo wydłużyć do MAX godziny 3-4 x tydzień. Co do posiłków to jest gorsza sprawa, bo dopasowanie diety odbywa się po wywiadzie dietetyczno-żywieniowym, a przede wszystkim po wykonaniu składu ciała. Nie ma diety idealnej dla każdego, dobra dieta to sprawa bardzo indywidualna. Ma być smacznie, zdrowo i tak, aby dieta stałam się nawykiem i stylem życia, by kilogramy nie wracały. W razie pytań, służę pomocą.

Witam serdecznie,

Informacji o które Pani prosi raczej nikt nie przekaże na tym portalu. W tym celu wymagany jest odpowiedni wywiad żywieniowy i zdrowotny. W tym momencie mam zbyt małą wiedzę na Pani temat aby określić jadłospis. wywiad do uzupełnienia mogę wysłać drogą mailową lub zaprosić Panią na konsultacje dietetyczną. Pytanie odnośnie czasu trwania ćwiczeń też nie ma odpowiedzi ponieważ wszystko zależy od Pani stanu zdrowia oraz możliwości i stopnia zaawansowania czy rodzaju i intensywności treningu.

Zachęcam do kontaktu w celu wyjaśnienia opisanych kwestii

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Witam! Ubytek masy ciała powinien mieścić się w granicy 0,5-1,0 kg tygodniowo. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Polecam zastosować zasady prawidłowego żywienia i na stałe wprowadzić je do swojego życia. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska