Czas leczenia nerwicy lękowej

Witam Proszę mi powiedzieć jaki jest średni czas wyleczenia się z nerwicy lekowej,która mam zdiagnozowaną.Stosuje farmokologie i psychoterapie.Jestem pozytywnie nastawiona i chce sie za wszelką cene wyleczyć. Dorota

Rzeczywiście optymizm od Pani bije. To dobrze!! Co do farmakoterapii to sam lekarz, jak się domyslam psychiatra, zaobserwuje jakie są postępy w terapii, jeśli chodzi o psychoterapię, wszystko zależy od Pani. Od PAni zaangażowania i chęci wglądu. Niemniej jednak psychoterpia to długi proces i przed rokiem na pewno się nie skończy.

Witam
Nie można określić średniego czasu wyleczenia się z nerwicy ponieważ jest to sprawa indywidualna, zależna od specyfiki zaburzeń, ich głębokości, poziomu motywacji pacjenta
do leczenia, jakości współpracy z psychoterapeutą.Tak czy inaczej leczenie zaburzeń lękowych wymaga czasu, cierpliwości i konsekwencji .
Pani pozytywne nastawienie i determinacja są bardzo ważne: na pewno wpłyną na przyspieszenie tego procesu ( o ile-nie wiem). Życzę powodzenia.
pozdrawiam
Ludmiła Kulikowska-Kubiak ( psychoterapeutka)

Witam,
pani na pewno chciałaby jakiegoś zapewnienia i określenia terminu trwania leczenia. To zrozumiałe, aczkolwiek z nerwicami to jest trudne. Myślę, że spokój i zaufanie do specjalistów z którymi pani współpracuje przyniesie szybko ulgę i poczucie, że coś zmierza ku dobremu. Czego bardzo pani życzę. Pozdrawiam