Czego mogę się spodziewać po chłopaku, który leczy schizofrenię?

Dzień dobry Mój chłopak powiedział mi kilka miesięcy temu, że w 2009 roku zachorował na schizofrenie... regularnie przyjmuje leki, co 3 miesięcy ma wizytę u psychiatry...co muszę wiedzieć? Czego mam się spodziewać...dla mnie jest on normalnym, wrażliwym mężczyzną...Boję się tylko, żeby nie zachorował, czy może być już tak caly czas dobrze jak jest teraz? Czy choroba nigdy nie powróci?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Schizofrenia to bardzo poważna choroba jednak często pacjenci regularnie przyjmujący leki i odbywający kontrole lekarskie znajdują się w tzw okresie remisji choroby czyli wyciszenia. Nie można jednak stwierdzić iż kiedyś nie dojdzie do chwilowego nawrotu. Nawet jeśli nie oznacza to iż twój chłopak będzie znajdował się w '' takim'' stanie ciągle. Jest to bowiem choroba przebiegająca z zaostrzeniami i remisjami. Polecam abyś zapoznała się z materiałami dostępnymi pod tymi linkami.
Link 1.
Link 2.
Link 3