Czego możemy się spodziewać po wynikach taty?

Witam, Proszę o pomoc. Mój tata zrobił na początku czerwca badanie PSA wynik następujący Data badania 06-06-2019 Nazwa badania PSA Wartość 9,090 Jednostka ng/ml Norma 0 - 4,1 Dostał lek xyvelan 0,5 x 14 W między czasie miał USG na którym było wszystko w porządku Po dwóch tygodniach wyniki w krwii następujące: Data badania 27-06-2019 Nazwa badania PSA Wartość 5,380 Jednostka ng/ml Norma 0 - 4,1 Powyżej normy PSA wskaźnik (fPSA/PSA) 6,02 % - PSA wolny 0,324 ng/ml - Bardzo proszę o komentarz Mój tata już jest przerażony i tylko o pogrzebie mówi. Bardzo proszę o jakąś informację czego możemy się spodziewać po tych wynikach Pozdrawiam

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radze skonsultować się z urologiem. Samo podwyższone Psa o niczym nie świadczy.