Czego objawem może być ciągłe pragnienie nasilające sie głównie w nocy?

Witam! Czego objawem moze byc ciagle pragnienie nasilajace sie glownie w nocy (potrafie wypic 2l wody przez cala noc)? Dodam, ze nie jest to spowodowane upalami, bo w chlodniejsze dni rowniez ma to miejsce. Dodam, ze poza tym zauwazylem u siebie obrzek palcow u rak - tez szczegolnie w nocy i rano po spaniu. Nie pomaga zaden nawilzacz powietrza ani nic takiego. Co to moze byc i gdzie mam sie z tym udac?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza rodzinnego. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami poziomu glukozy.