Czego objawem są moje dolegliwości?

Dzień dobry, jestem kobietą, w wieku 45 lat. Od pewnego czasu zmagam się z silnymi zaparciami, kollami a także ze zgagą. Mam problem z wypróżnieniem się, a bez pomocy leków jest to w zasadzie niemożliwe. Z bólu nie mogę w nocy spać, ciągle odczuwam silny ból żołądka a także brak sił do funkcjonowania w życiu domowym. Proszę mi powiedzieć, jakiej choroby są to objawy?
KOBIETA, 46 LAT 2 miesiące temu

Dobry wieczór.

Chorób może być wiele ale aby jest stwierdzić i zlecić odpowiednią diagnostykę i leczenie w razie nieprawidłowości wskazana stacjonarna wizyta u swojego lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego który po zebraniu dokładnego wywiadu i badaniu fizykalnego palpacyjne jamy brzusznej zleci odpowiednią diagnostykę laboratoryjną i obrazową j.brzusznej, gastroskopia lub kolonoskopia ale to już zdecyduje na miejscu w trakcie badania fizykalnego.

Może się okazać, że będzie wymagana konsultacja u specjalisty gastrologa który jest odpowiednim specjalistą w opisanych objawach ale wymagane jest skierowanie na NFZ, możliwa również jest wizyta komercyjna ale decyzja należy do pacjenta.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk