Czego objawem są plamienia 15 dni przed okresem?

Witam, mam takie pytanie: moja dziewczyna ostatnio powiedziała mi, że ma - jak to nazwała - plamienie, to znaczy ma krew na majtkach, ale to nie okres i coś ją kłuje w środku i boli podbrzusze. Do okresu zostało jej 15 dni i spotkała się z tym pierwszy raz, a uprawiamy seks od roku. Czy to może być objaw ciąży?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Krótkotrwałe plamienia w połowie cyklu, ewentualnie z towarzyszącym bólem w podbrzuszu, są typowym objawem owulacji (wiele kobiet nie ma jednak żadnych objawów owulacji, poza zmianami w śluzie szyjkowym i temperaturze ciała). Jeśli ostatnia miesiączka Pana dziewczyny była o normalnej obfitości i długości to nie ma powodów, by podejrzewać ciażę.

Pozdrawiam!