Czego przyczyną jest galaretowata wydzielina z pochwy?

Witam.
Mam takie pytanie co do tej dziwnej przeźroczysto - białej wydzieliny z pochwy. Zauważyłam, że z pochwy wydobyło się trochę dziwnej wydzieliny. A gdy włożę tam palec to jest białą wydzielina 2 tyg. temu miałam okres [poniedziałek 29.11.2010], a 26.11.2010 kochałam się bez zabezpieczenia z chłopakiem ale przed końcem stosunku chłopak wyszedł ze mnie. Nie występuje u mnie swędzenie ani nicy tylko ta wydzielina.
Czy może być to ciąża czy jakaś infekcja?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Trudno mi powiedzieć jedynie na podstawie tego opisu, czym jest wydzielina. Prawdopodobnie jest to śluz towarzyszący dniom płodnym. Jeżeli nie ma nieprzyjemnego zapachu, nie jest szczególnie obfita, nie towarzyszy jej podwyższona temperatura, ból, swędzenie czy krwawienia, to nie ma powodu do niepokoju. Jeśli jednak wystąpiłby któryś z tych dodatkowych objawów, to proszę się udać do swojego lekarza ginekologa, gdyż może to być infekcja dróg rodnych.

Pozdrawiam serdecznie!