Czego przyczyną może być śluz z krwią w środku cyklu?

Witam. W 12 dniu cyklu na bieliźnie pojawiła się krew, na drugi dzień miałam już połączony śluz z krwią - potem to ustąpiło, ale po 3 dniach pojawiły się upławy. Co to jest?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Możliwe, że pojawienie się delikatnego krwawienia z dróg rodnych związane było z owulacją (nie wiem jednak, jak długie są zwykle Pani cykle). Jeśli sytuacja ponowi się, ale nie w okresie płodnym (nie w środku cyklu), to można będzie podejrzewać nadżerkę szyjki macicy, ewentualnie polip. Konieczne będzie wtedy badanie ginekologiczne.

Po owulacji, w drugiej fazie cyklu, fizjologicznie pojawia się białawy śluz szyjkowy. Nie są to upławy, ponieważ te towarzyszą stanom zapalnym pochwy. Jeśli jednak wydzielina ma przykry zapach, twarożkowatą konsystencję i/lub nie jest biała ani przejrzysta, to może Pani cierpieć właśnie na zakażenie i konieczne jest leczenie przez ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!