Czego się spodziewać po takim rozpoznaniu w badaniu kręgosłupa?

Witam, ostatnio mama odebrała wyniki rezonansu z kontrastem. W celu porady (uzasadnieniu) jest napisane "podejrzenie meta w kości biodrowej. Cały fragment rozpoznania brzmi tak: Części kostne kregosłupa L bez obrzęku szpiku, wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowe z wyciągnięciami krawędzi trzonów kręgów, artroza w stawach m/k, gł. w dolnym odcinku. W trzonach kręgów Th12, L4 oraz częściowo uwidocznionej w badaniu k, biodrowej P nieostro odgraniczone ogniska o sygnale obniżeniowym w obrazach T1 i T2 zależnym od wym. 10 mm, 12 mm oraz 8,5mm i ulegające wzmocnieniu kontrastowemu - obraz MR sugeruje charakter meta, w kosci biodrowej P ognisko sklerotyczne o wym. ax. 11mm - do dalszej diagnostyki w badaniu TK lub scyntygrafii. Czego można spodziewać się po takim rozpoznaniu? Czy to coś poważnego?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. W badaniu opisywane jest podejrzenie zmian przerzutowych w kościach. Wymagana jest dalsza diagnostyka.