Czemu budzę się wcześnie i nie mam apetytu?

Witam! Od jakis 4 miesięcy dokucza mi wczesne budzenie się (około godziny 5.) i straszne kolatanie serca, które już ustąpiły w znacznym stopniu. Poza tym odczuwam straszne mdłości po obudzeniu, które utrzymują się cały dzień, nic nie mogę przełknąć. Jedzenie wpycham sobie na siłę. Kiedyś ktoś powiedział mi, że to mogą być pasożyty - wzięłam więc lek i tydzień czułam się jak nowo narodzona, później wrociło wczesne budzenie i brak apetytu. Nigdy się nie odchudzałam, wręcz przeciwnie - próbuję przytyć. Byłam leczona na refluks i wtedy objawy ustępowały. Dodam, że badania wszystkie są w porządku. Mam 25 lat.
25 LAT ponad rok temu

Witam!

Rozumiem, że odbyła już Pani wizytę u swojego lekarza rodzinnego, który skierował Panią na stosowne badania pod kątem zgłoszonego przez Panią problemu i wszystkie te badania wyszły prawidłowo. W związku z tym należy przypuszczać, że mogą być to objawy psychosomatyczne. Zaburzenia snu i brak apetytu często towarzyszą nam w syuacjach zwiększonego napięcia i stresu, zmeczenia, gdy spada nasza odporność, a sen z uwagi na doświadczane sytuacje, staje się niespokojny i krótszy. Niestety na podstawie informacji zawartych w mailu nie można tego stwierdzić.

Proszę rownież postarać się zadbać o higienę snu, nie jeść zbyt ciężkich posłków w późnych godzinach wieczornych, starać się nie angażować w żadne zajmujące czynności przed snem, wywietrzyć pomieszczenie, chodzić spać ok. 22 itp.

Jeśli natomiast droga wykluczająca podłoże chorobowe Pani objawów była inna (mam na myśli to, że robiła Pani badania na własną rękę), proponuję skorzystać z porady swojego lekarza rodzinnego. Jeśli zaś przyczyną jest to drugie, proszę udać się po poradę do psychologa lub lekarza psychiatry.

Pozdrawiam serdecznie.