Czemu nie dostaję okresu?

Powinnam dostać okres 29 lipca, a dzisiaj jest 4 sierpnia. Nic nie robiłam z chłopakiem, więc chyba ciąże mogę wykluczyć. Bardzo boję się, że jestem w ciąży. Zażywam witaminę B6 i kwas foliowy - czy to może opóźnić moje krwawienie? Dotąd miałam bardzo regularne miesiączki (nawet o tej samej godzinie dostawałam). Bardzo się boję. Co mam robić? Z góry dziękuje, czekam na odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Prawdopodonie zmianaklimatu związana z wakacyjnym wyjazdem wpłynęła na długość Pani cyklu. Mogło też dojść do spontanicznego zaburzenia hormonalnego, które zdarzają się wszystkim kobietom. Jeżeli sytuacja nie będzie się powtarzać nie ma powodów do niepokoju. Jeżeli natomiast długość cykli się Pani wyraźnie rozchwieje to proszę się udać do lekarza ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!