Czemu nie dostałam miesiączki?

Witam. Nurtuje mnie pewna rzecz.

Mam 17 lat i jestem kobieta. Od 12 dni powinnam mieć menstruację, jednak nie ma żadnych oznak krwawienia. 4 tygodnie temu uprawiałam seks z chłopakiem. Zabezpieczyliśmy się (to był 12 dzień cyklu) prezerwatywą, ale pękła podczas stosunku, jednak bardzo szybko partner wyszedł ze mnie. Dodam, że nie miał wytrysku. Mój cykl jest jak zegarek. Zdarza się, że miesiączka wystąpi po 9 dniach od prawidłowego dostania miesiączki. Błagam o odpowiedź. Chciałabym dodać, że robiłam test ciążowy ale wynik był negatywny, czym to jest spowodowane?

Błagam o szybką odpowiedź.
Sylwia

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeśli test wykonałaś w ostatnich dniach, to jego wynik możemy uznać za wiarygodny. Czyli najprawdopodobniej nie jesteś w ciąży. Dla całkowitej pewności, powtórz test po tygodniu. Najpewniej miesiączka opóźnia się z powodu stresu, związanego z myślą o możliwości zapłodnienia (która jest zresztą minimalna!). Jeżeli krwawienie nie pojawi się również w styczniu, radzę udać się na wizytę do ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!