Czemu wyszło na teście, że jestem w ciąży, a nie jestem?

Witam! Robiłam niedawno test ciążowy, wyszły dwie kreski, strasznie się ucieszyłam, gdyż staramy się od ponad roku o dziecko. Jednak po zrobieniu badań i wizycie u ginekologa okazało się, że to pomyłka i nie jestem w ciąży. Załamałam sie. Test wykonałam zgodnie z instrukcjami. Czy są jakieś inne czynniki, które mogły wpłynąć na wynik testu?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Testy ciążowe bardzo rzadko dają wynik fałszywie pozytywny. Zapraszam do lektury artykułu, w którym wymienione są m.in. przyczyny takiej sytuacji: http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0.

Być może odczekała Pani z odczytem zbyt długo? Dla całkowitej pewności, radzę ponowić teraz test (pomimo wyniku badania przez ginekologa). Proszę jednak postarać nie zrażać się negatywnym wynikiem. Z pewnością już wkrótce doczekają się Państwo upragnionego potomstwa!

Pozdrawiam serdecznie.