Czerwienienie oczu podczas trudnych rozmów a nerwica

Witam bardzo serdecznie. Mam pewne obawy od paru lat wzgledem mego syna i chciałabym by pomogli mi państwo. Od dzieciństwa mój syn ( obecnie 13 letni ) gdy zaczynamy rozmowe na temat trudny dla mojego synac zerwienieja mu oczy ,zaczyna częściej mrugac i szklą sie od napływu łez Taktez jest w chwilach stresujących lub nerwowych dla niego. Czy to objawy nerwicy??? Pozdrawiam Z poważaniem Beata

Dzień dobry!

Z pewnością świadczy to u dużej wrażliwości, być może trudnościom w podejmowaniu emocjonalnych rozmów na trudne dla niego tematy lub obniżonej pewności siebie. Traktowanie tego jako objaw nerwicy byłoby jednak nadużyciem.

Pozdrawiam!

Psychologia

Trudne rozmowy wywołują silne emocję u każdego a szczególnie u nastolatka, być może do tego syna charakteryzuje duża wrażliwość. Jednak z pewnością na podstawie tego jednego objawu nie można diagnozować nerwicy.