Czerwienienie stóp i dłoni przy zakrzepicy

Dzień dobry, Mama lat 76 po zdiagnozowanej w maju 2013 r. zakrzepicy i w maju 2014 stwierdzonym jej zaleczeniu nadal przyjmuje xarelto 1 tabl. dz. Od jakiegoś czasu czerwienią jej się stopy i nogi. We Francji lek z uwagi na ryzyko wewnętrznych wylewów jest na oficjalnej liście leków niebezpiecznych. Mama nadal ma go brać z przerwą 3 miesięczną na vessel due. Czy vessel due jest bezpieczniejszy i czy można ew. zmniejszyć dawkę xarelto do 1/2 tabl. dz. lub ew. zrobić 1-2mce przerwy? Dziękuję. I

Magdalena Mroczek

Witam, wszystkie zmiany w dawkowaniu leków trzeba ustalać z lekarzem prowadzącym.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Trudno powiedzieć, czy jest to lek bezpieczniejszy. Są to leki z zawierające zupełnie inne substancje czynne i inne mechanizmy działania.