Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wysypka na plecach

Witam serdecznie. Niedawno pojawił się u mnie problem i postanowiłam najpierw zadać pytanie tutaj zanim udam się do lekarza, bo może niepotrzebnie panikuję. Mam czerwoną wysypkę na plecach plecach w szczególności na dolnej części pleców. Utrzymuje się od trzech dni na dodatek bardzo swędzi! Co to może być i jak leczyć wysypkę na plecach? O ile pierwszego dnia pomyślałam, że to chwilowe, może się spociłam albo coś takiego, o tyle dzisiaj nie mogę już wytrzymać. Czym może być spowodowana taka wysypka na plecach? Czy to możliwe, że to jakaś reakcja alergiczna? Ale jeśli tak to dlaczego pojawiła się akurat na plecach? Sprawdzałam ostatnio nawet materiały ubrań, które noszę, ale nic szczególnego na metkach nie znalazłam. To jak wygląda sprawa z czerwoną i swędzącą wysypką na plecach? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie informacje. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Pieprzyki a rak skóry

Czy pieprzyki mogą przyczynić się do powstania raka skóry? Czy niepozorna brązowa plamka może stać się czerniakiem? Na ten temat wypowiada się specjalista - prof. Waldemar Placek, dermatolog.

Witam serdecznie,
Najprawdopodobniej wysypka jest objawem alergii kontaktowej. Mogła pojawić się z powodu zmiany proszku do prania, drażniącego działania ubrań czy nowych kosmetyków. Objawy mogą złagodzić dostępne w aptekach bez recepty leki przeciwalergiczne. Jeśli jednak dolegliwości są bardzo nasilone warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy