Czerwona plamka na główce dziecka - czy to ślad ukąszenia kleszcza?

Witam, mam takie pytanie - u mojego dziecka na główce pokazała się czerwona plamka, która jest napuchnięta i nie mam pojęcia, co to może być.

Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Opisane przez Panią objawy, ze względu na swą małą charakterystyczność, mogą być związane z bardzo wieloma stanami chorobowymi u dzieci.

Stąd też nie ma możliwości, by bez zebrania dokładnego wywiadu i zbadania pacjenta, udzielić Pani bardziej wyczerpującej odpowiedzi. Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który będzie mógł właściwie ocenić stan zdrowia.
Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl