Czerwona, powiększająca się wysypka i wysoka gorączka

witam mam pytanie mój maż od pewnego czasu dostaje na całym ciele dziwna wysypkę potem miejsce z wysypka zamienia sie w czerwony plac który sie powieksza i puchnie i ma dotego wysoka graczke w miejsce spuchniete jest bardzo grace tak jakby wystepywała w ty miejscu wysoka graczka po kilku dniach pojawiaja sie bable z woda i wyglada to tak jak poparzenie czy to moze byc alergia do jakiego lekarza z ty isc ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do dermatologa. Prawdopodobnie jest to związane z alergią, choć nie można wykluczyć także innego tła.