Czerwona skóra na twarzy i rękach po opalaniu

Dobry wieczór, Mam problem z cerą na twarzy oraz na rękach, która jest czerwona/różowa. Stało się dopiero trzy lata temu, kiedy doznałem poparzenia słonecznego w górach ( śnieg + słońce) i od tego momentu za każdym razem jak się opalam to reszta ciała reaguje na słońce całkiem dobrze, natomiast ręce i twarz nie. Co zrobić, żeby koloryt mojej skóry wrócił do normalności?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do dermatologa. Polecam doraźnie stosowanie kremów z filtrem UV , co najmniej 30-50.

Koniecznie trzeba uzywac wysokich filtrow UV i chronic skore przez promieniami slonecznymi. Oparzona skora niestety przez lata moze reagowac w sposob jaki Pan opisuje.
Ewa Rybicka