Czerwona skóra po leczeniu świerzbu

Witam wykryto u mnie świerzb. Przedłem 7 dniową kurację . kąpiel i dezynfekcja na 7 dzień. Jak brałem kąpiel to zauważyłem ze tam tak jak by powlokę z maści (crotamiton) to wyszorowałem się gąbkom żeby zeszło ok zeszło wyszedłem z wanny i bylem cały czerwony i piekło mnie wszystko pomyślałem ze to od szorowania. Rano wstaje i dalej czerwony jestem i piecze mnie skóra, dzisiaj wykąpalem się i dalej jest em czerwony i piecze mnie całe ciało . To normalne? czy pasożyt jednak nie wyginą
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Lek Crotamiton stosuje się w/g ściśle ustalonego schematu. Najpierw kąpiel, osuszenie skóry i aplikacja leku. Czynność powtarza się co 24h. Lek może jednak wywoływać podrażnienie skóry i zaczerwienienie a także uczucie pieczenia. Proponuję konsultację z dermatologiem.

Witam,
ten objaw jest związany z reakcją alergiczną na crotamiton po szorowaniu gąbką. Proszę zastosować do kąpieli i po kąpieli emolienty oraz cetalergin 2x1 tabl.
Pozdrawiam